AMG - Amino Muscle Growth

AMG - Amino Muscle Growth

                V našem sortimentu nabízíme speciální směsi čistých krystalických volných aminokyselin  stimulující svalový růst před, při a po tréninku pod označením Amino Muscle Growth.

                Směsi aminokyselin vycházejí ze studie na univerzitní klinice v texaském Galvestone z let 2002-2007, kdy byly podávány čisté volné krystalické aminokyseliny v různých poměrech, v kombinaci se sacharidy a s různým odstupem od tréninku. To vše bylo porovnáváno s kontrolními skupinami osob, kterým byly podávány klasické proteinové nápoje s podobným zastoupením základních živin. Pro přesné určení funkčnosti směsí byly volné aminokyseliny radioaktivně značené. Zúčastněným trénujícím osobám byla prováděna biopsie, kdy se speciální jehlou vytrhne kus svalové tkáně pro laboratorní rozbor. Výsledky testů byly následující:

a) Kombinace volných čistých krystalických aminokyselin mají významně větší efekt na růst svalové tkáně, než peptidové aminokyseliny ve formě proteinových nápojů.

b) Největší efekt byl dosažen při kombinaci směsi aminokyselin se sacharidy v poměru 1:6 (6 g směsi aminokyselin s 36 g sacharidů), která byla podávána 30 minut před tréninkem. Urychlení růstu svalové tkáně se zvýšilo o 350%! Jako zdroj sacharidů byl použit řepný cukr.

c) Stejná směs uvedená v bodě b podaná hodinu po tréninku měla již menší efekt, přesto byl růst svalové tkáně urychlen téměř o 200%!

d) Dávkování směsi volných aminokyselin během dne přineslo nejlepší výsledky, když byla podávána v kombinaci se sacharidy v poměru 1:2 (15 g směs aminokyselin s 30 g sacharidů).

e) Směs aminokyselin nemusí být podávána na lačno, ale účinnost je vyšší. Spouštěcí efekt urychlení svalového růstu trvá zhruba 2-3 hodiny, proto je výhodné dávkovat směs volných aminokyselin se sacharidy několikrát denně.

                Dále bylo prokázáno, že radiokativně značené aminokyseliny nejdříve spustily určité biochemické pochody stimulující růst svalové tkáně, ale jako stavební složka svalů se uplatnily až o několik hodin později. Ke stavbě svalové tkáně byly použity zásobní aminokyseliny v organismu.

                V sekci "Amino Muscle Growth" tohoto e-shopu  naleznete směsi aminokyselin kopírující použitou směs ve výše uvedené studii:

                AMG Max prášek je čistá směs aminokyselin bez sacharidů, sladidel a ochucujících aditiv vhodná pro rozmíchání se sacharidy nebo džusem v průběhu dne, před tréninkem i po něm. Ze všech nabízených směsí je ekonomicky nejvýhodnější. Pro ty, kteří nesnášejí nahořklou chuť aminokyselin a chtějí směs užívat bez sacharidů, v období redukčních diet pro udržení svalstva, je vhodný výrobek AMG Max Drink, u kterého bylo dosaženo příjemné chuti černého rybízu.

                AMG Max kapsle umožňuje využívat výhod urychlení růstu svalů bez cukrů, sladidel a aditiv při časově náročném zaměstnání, na cestách a v ostatních případech, kdy je nedostatek času na přípravu nápoje.

                AMG Post-Workout Formula a AMG Pre-Workout Formula jsou směsi volných aminokyselin obohacené o sacharidy ve vhodném poměru pro urychlení růstu svalové tkáně před a po tréninku. Benefitem jsou přidané minerály v organické formě pro snazší využitelnost v organismu, kyselina jablečná (malát) a kyselina citronová (citrát) jako důležité složky Krebsova cyklu umožňující efektivnější tvorbu ATP, přidaná kyselina alfa-lipoová je silný antioxidant urychlující regeneraci a snižující glykémii v reakci organismu na sacharidy. Pro podporu prokrvení je přidán niacinamid,  arginin ve vazbě na alfa-ketoglutarát a betain, který způsobuje roztažení věnčitých tepen. Pro urychlení močovinového cyklu a efektivnější vychytávání amoniaku z krve slouží ornithin a citrulin, které jsou ve směsích též obsaženy.

                Výrobek AMG Liver Beef jsou sušená hovězí játra obsahující základní směs volných aminokyselin, která byla použita v texaské studii. Již tak poměrně úspěšný doplněk stravy, který se prodává od 60. let minulého století, byl upraven a pozvednut na novou úroveň slučující efekt zesilovače metabolismu, zdroje kvalitních bílkovin pro novotvorbu svalové tkáně a urychlovače svalového růstu díky volným krystalickým aminokyselinám. Lecitin, přirozeně se vyskytující v játrech, zvyšuje svalovou vytrvalost, tělesnou výkonnost a obranyschopnost organismu.

                Do všech našich výrobků AMG je přidán beta-alanin a betain. Beta-alanin metabolizuje v organismu na karnosin, který ovlivňuje pH ve svalu potlačením hromadění oxoniových kationtů a tím zvyšuje tréninkový výkon. Betain je výtažek z červené řepy, příznivě ovlivňuje hospodaření organismu s vodou, vylučuje sůl z těla, zabraňuje kornatění tepen a roztahuje věnčité tepny, čímž zlepšuje prokrvení.  Má příznivý vliv na játra.

 

            

Potřebujete poradit?

Nevíte si rady s výběrem zboží?

Pokud potřebujete poradit s výběrem zboží, tak navštivte naši poradnu.

Navštívit poradnu